| Fit i | Over-ear (316 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (190 others) |
| Has rgb lighting i | ✖ |
| Can be folded i | ✖ |
| Has an open back design i | ✖ |
| Has a tangle free cable i | ✖ |
| Has stereo speakers i | ✔ (310 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (226 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (194 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Surround Sound i | Virtual (164 others) |
| Driver Unit Size i | 50 mm (141 others) |
| Sound pressure level i | 105 dB/mW (6 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (199 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (244 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (261 others) |
| Has a removable microphone i | ✖ |
| Has a mute function i | ✔ (268 others) |
| Number of microphones i | 1 (265 others) |
| Battery Life i | 25 hours (5 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (182 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (159 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Connectivity i | 2.4GHz wireless, 3.5mm, USB, Bluetooth |
| Compatibility i | PlayStation, PC, Nintendo Switch (26 others) |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (182 others) |
| Has usb type c i | ✔ (130 others) |