| Fit i | Over-ear (316 others) |
| Weight i | 325 g (5 others) |
| Can be folded i | ✔ (40 others) |
| Lowest frequency i | 10 Hz (38 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (194 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (99 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (131 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (199 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (261 others) |
| Has a removable microphone i | ✔ (170 others) |
| Number of microphones i | 1 (265 others) |