| Fit i | Over-ear (316 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (190 others) |
| Weight i | 290 g (6 others) |
| Has rgb lighting i | ✖ |
| Can be folded i | ✔ (40 others) |
| Has an open back design i | ✖ |
| Has a tangle free cable i | ✔ (165 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (310 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (99 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (131 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (199 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (244 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (261 others) |
| Has a removable microphone i | ✔ (170 others) |
| Has a mute function i | ✔ (268 others) |
| Number of microphones i | 1 (265 others) |
| Battery Life i | 45 hours (4 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (182 others) |
| Has a battery level indicator i | ✖ |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Connectivity i | 2.4GHz wireless, 3.5mm (19 others) |
| Compatibility i | PlayStation, Xbox (61 others) |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (182 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (3 others) |