V-Moda XS features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 195 g (3 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Lowest frequency i | 5 Hz (58 others) |
| Highest frequency i | 30000 Hz (17 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 28.5 Ohms |
| Sound pressure level i | 105 dB/mW (33 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |