Sony MDR-ZX770BN features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 245 g (5 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 8 Hz (12 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (62 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 23 Ohms (2 others) |
| Sound pressure level i | 98 dB/mW (23 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Battery Life i | 13 hours |
| Charge time i | 2.5 hours (42 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (104 others) |
| Has aptx i | ✔ (100 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |