Sony MDR-X05 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, is 19g lighter. Compared to the WH-1000XM5, the MDR-X05 is 15g lighter. The WH-ULT900N is 20g lighter, and the WH-1000XM3 is 20g lighter.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 235 g (3 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 4 Hz (20 others) |
| Highest frequency i | 24000 Hz (13 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 40 Ohms (8 others) |
| Sound pressure level i | 104 dB/mW (6 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |