Sony MDR-NC200D features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, is 74g lighter. Compared to the WH-1000XM5, the MDR-NC200D is 70g lighter. The WH-ULT900N is 75g lighter, and the WH-1000XM3 is 75g lighter.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 180 g (5 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 8 Hz (12 others) |
| Highest frequency i | 23000 Hz (9 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 68 Ohms (1 other) |
| Sound pressure level i | 103 dB/mW (27 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |