Sony MDR-DS6500 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, weighs 196g more at 450g. Compared to the WH-1000XM5, the MDR-DS6500 weighs 200g more at 450g. The WH-ULT900N weighs 195g more at 450g, and the WH-1000XM3 weighs 195g more at 450g.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 450 g (1 other) |
| Travel bag is included i | ✖ |
| Lowest frequency i | 12 Hz (8 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (62 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 66 Ohms |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |