Sony MDR-100AAP features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, is 34g lighter. Compared to the WH-1000XM5, the MDR-100AAP is 30g lighter. The WH-ULT900N is 35g lighter, and the WH-1000XM3 is 35g lighter.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 220 g (9 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 5 Hz (58 others) |
| Highest frequency i | 60000 Hz (1 other) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 24 Ohms (17 others) |
| Sound pressure level i | 103 dB/mW (27 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |