Sennheiser RS 170 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Lowest frequency i | 18 Hz (12 others) |
| Highest frequency i | 21000 Hz (7 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (191 others) |
| Sound pressure level i | 110 dB/mW (32 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |