Pioneer SE-DIR800C features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 250 g (11 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 12 Hz (8 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (62 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (191 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |