Panasonic HD805N features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 268 g (3 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Water resistance i | None (332 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 4 Hz (20 others) |
| Highest frequency i | 40000 Hz (106 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 38 Ohms (7 others) |
| Sound pressure level i | 99 dB/mW (13 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✖ |
| Battery Life i | 20 hours (31 others) |
| Charge time i | 4 hours (19 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (27 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |