Meters OV-1 Wired features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 380 g (1 other) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Water resistance i | None (332 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has a tangle free cable i | ✖ |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (287 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (256 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (191 others) |
| Sound pressure level i | 94 dB/mW (9 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✖ |
| Has a battery level indicator i | ✖ |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✖ |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |