Marshall Mid Bluetooth features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 226 g (1 other) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Lowest frequency i | 10 Hz (70 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (256 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 35 Ohms (12 others) |
| Sound pressure level i | 95 dB/mW (11 others) |
| Battery Life i | 30 hours (42 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Bluetooth Version i | 4.1 (24 others) |
| Has aptx i | ✔ (100 others) |