Heavys H1H features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 410 g |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Water resistance i | None (332 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Is designed for kids i | ✖ |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 5 Hz (58 others) |
| Highest frequency i | 46000 Hz |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 16 Ohms (48 others) |
| Supports spatial audio i | ✖ |
| Sound pressure level i | 100 dB/mW (44 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Battery Life i | 50 hours (33 others) |
| Battery life (anc) i | 40 hours (20 others) |
| Has usb type c i | ✔ (277 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless & wired (186 others) |
| Bluetooth Version i | 5.1 (22 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (39 others) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has ldac i | ✖ |
| Has ldhc i | ✔ (11 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |