Bowers & Wilkins Px8 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 320 g (9 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Water resistance i | None (332 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Highest frequency i | 30000 Hz (17 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 33 Ohms (2 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Battery Life i | 30 hours (42 others) |
| Has usb type c i | ✔ (277 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Bluetooth Version i | 5.2 (37 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (39 others) |
| Has aptx i | ✔ (100 others) |
| Has ldac i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✔ (45 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |