Audio-Technica ATH-OX7AMP features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 220 g (9 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 9 Hz (1 other) |
| Highest frequency i | 26000 Hz |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 68 Ohms (1 other) |
| Sound pressure level i | 105 dB/mW (33 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |