Audio-Technica ATH-ANC27x features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 192 g (2 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (287 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (256 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 33 Ohms (2 others) |
| Sound pressure level i | 106 dB/mW (19 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |