| Volume i | 73.61 cm³ |
| Release date i | 7 years ago12/01/2018 |
| Height i | 41.91 mm |
| Thickness i | 41.91 mm |
| Width i | 41.91 mm |
| Maximum Flight Time i | 15 min (7 others) |
| Maximum Flight Distance i | 0.2 km (1 other) |
| Battery Power i | 2500 mAh (5 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (112 others) |