Sony A850 DSLR features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 3" display, 1650 mAh battery, 24.6 MP main camera.
8 GM II's 2,280mAh, while weighs 196g more at 895g, while sports a 25MP main camera versus 13MP. Against the Alpha 7 IV + FE 24-105mm f/4 G OSS, has 1,650mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 24-105mm f/4 G OSS's 2,280mAh, and weighs 237g more at 895g. Compared to the Alpha 7 IV + FE 50mm F1.8, the A850 DSLR has 1,650mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 50mm F1.8's 2,280mAh, while weighs 237g more at 895g. The Alpha a7 III has 1,650mAh battery compared to Alpha a7 III's 2,280mAh, and the Alpha 7 IV + FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS has 1,650mAh battery compared to Alpha 7 IV + FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS's 2,280mAh.
| Viewfinder i | Optical viewfinder (OVF)Sony A850 DSLR |
| Is weather sealed (splashproof) i | ✔ (258 others) |
| Screen resolution i | 921k dots (70 others) |
| Viewfinder coverage i | 98% (9 others) |
| Screen Size i | 3" (428 others) |
| Weight i | 895 g (4 others) |
| Sensor size i | Full frame (147 others) |
| Focus points i | 9 (78 others) |
| Megapixels (main camera) i | 24.6 MP (4 others) |
| Maximum expanded iso i | 6400 ISO (71 others) |
| Has sensor shift stabilization i | ✔ (210 others) |
| Continuous shooting (mechanical) i | 3 fps (30 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (504 others) |
| Number of microphones i | 0 (14 others) |
| Battery life (cipa) i | 880 shots (4 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (571 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (585 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (585 others) |
| Battery Power i | 1650 mAh (11 others) |
| Pixel Density i | 471 ppi (56 others) |
| Usb version i | 2 (386 others) |