| Weight i | 460 g (3 others) |
| Screen Size i | 3" (50 others) |
| Height i | 52 mm |
| Volume i | 116.68 cm³ |
| Video recording (main camera) i | 1080 x 50 fps (8 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (143 others) |
| Megapixels (main camera) i | 9.15 MP (2 others) |
| Has a stereo microphone i | ✔ (108 others) |
| Battery Power i | 1250 mAh (8 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (167 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (164 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (137 others) |