| Has a touch screen i | ✔ (84 others) |
| Weight i | 820 g |
| Screen Size i | 3.5" (41 others) |
| Thickness i | 205 mm |
| Height i | 177 mm |
| Has a flip out screen i | ✔ (122 others) |
| Volume i | 4717.05 cm³ |
| Video recording (main camera) i | 1080 x 23 fps (35 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (143 others) |
| Megapixels (main camera) i | 2.07 MP (17 others) |
| Has a cmos sensor i | ✔ (134 others) |
| Has built in optical image stabilization i | ✔ (114 others) |
| Has touch autofocus i | ✔ (37 others) |
| Has a microphone input i | ✔ (110 others) |
| Has a stereo microphone i | ✔ (108 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has stereo speakers i | ✔ (35 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (136 others) |
| Battery Power i | 890 mAh (11 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (167 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (164 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (137 others) |
| Has a remote control i | ✔ (83 others) |