| Has a touch screen i | ✔ (84 others) |
| Weight i | 270 g |
| Screen Size i | 3" (50 others) |
| Thickness i | 121 mm (10 others) |
| Height i | 62 mm |
| Has a flip out screen i | ✔ (122 others) |
| Volume i | 450.12 cm³ |
| Video recording (main camera) i | 1080 x 23 fps (35 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (143 others) |
| Megapixels (main camera) i | 3.2 MP |
| Has a cmos sensor i | ✔ (134 others) |
| Has manual white balance i | ✔ (105 others) |
| Has touch autofocus i | ✔ (37 others) |
| Has a stereo microphone i | ✔ (108 others) |
| Number of microphones i | 2 (46 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has stereo speakers i | ✔ (35 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (136 others) |
| Battery Power i | 1050 mAh (2 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (167 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (164 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (137 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (69 others) |