| Fit i | In-ear (507 others) |
| Ingress protection (ip) rating i | IP67 (21 others) |
| Water resistance i | Water resistant (154 others) |
| Weight i | 13 g (5 others) |
| Has no wires or cables i | ✔ (570 others) |
| Are neckband earbuds i | ✖ |
| Wingtips included i | ✔ (201 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (674 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (511 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (573 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (513 others) |
| Battery Life i | 4.5 hours (2 others) |
| Battery Life Of Charging Case i | 9 hours (1 other) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (180 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (16 others) |
| Number of microphones i | 4 (210 others) |
| Mic sensitivity i | -38dBV/Pa (32 others) |
| Highest mic frequency i | 10000 Hz (19 others) |
| Lowest mic frequency i | 100 Hz (29 others) |