| Fit i | In-ear (507 others) |
| Water resistance i | Sweat resistant (434 others) |
| Weight i | 16 g (4 others) |
| Has no wires or cables i | ✖ |
| Are neckband earbuds i | ✔ (104 others) |
| Wingtips included i | ✔ (201 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (674 others) |
| Driver Unit Size i | 6 mm (40 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (573 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (513 others) |
| Impedance i | 16 Ohms (96 others) |
| Battery Life i | 7 hours (66 others) |
| Charge time i | 1.5 hours (232 others) |
| Battery Power i | 110 mAh (5 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (669 others) |
| Bluetooth Version i | 4.1 (6 others) |
| Number of microphones i | 1 (53 others) |