| Has a privacy shutter i | ✖ |
| Has an indicator light i | ✖ |
| Has a tripod mount i | ✔ (164 others) |
| Has a video light i | ✖ |
| Has a motion sensor i | ✖ |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (24 others) |
| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (21 others) |
| Thickness i | 61.6 mm |
| Video recording (main camera) i | 2160 x 30 fps (51 others) |
| Has automatic light correction i | ✔ (152 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (116 others) |
| Field of view i | 121° |
| Has an adjustable field of view i | ✔ (84 others) |
| Can record vertical video i | ✖ |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Has a glass lens i | ✔ (133 others) |
| Has a cmos sensor i | ✔ (140 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (37 others) |
| Has a built in microphone i | ✔ (180 others) |
| Number of microphones i | 4 (4 others) |
| Has a built in speaker i | ✔ (14 others) |
| Usb version i | 3 (27 others) |
| Has usb type c i | ✔ (80 others) |
| Is compatible with android i | ✖ |
| Is compatible with windows i | ✔ (191 others) |
| Is compatible with chrome os i | ✖ |
| Supports a remote smartphone i | ✖ |
| Has a remote control i | ✖ |
| Supports wi fi i | ✔ |
| Supports miracast i | ✔ |
| Has airplay i | ✔ |
| Maximum bluetooth range i | 10 m |