| Has a privacy shutter i | ✔ (126 others) |
| Has an indicator light i | ✔ (153 others) |
| Has a tripod mount i | ✖ |
| Has a video light i | ✖ |
| Has a motion sensor i | ✖ |
| Thickness i | 24 mm (2 others) |
| Video recording (main camera) i | 2160 x 60 fps (1 other) |
| Has automatic light correction i | ✔ (152 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (116 others) |
| Field of view i | 78° (18 others) |
| Has an adjustable field of view i | ✔ (84 others) |
| Can record vertical video i | ✖ |
| Has a built in hdr mode i | ✔ (44 others) |
| Megapixels (main camera) i | 12 MP (2 others) |
| Has a glass lens i | ✔ (133 others) |
| Has a bsi sensor i | ✔ (11 others) |
| Has a cmos sensor i | ✔ (140 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (37 others) |
| Has a built in microphone i | ✔ (180 others) |
| Number of microphones i | 3 (6 others) |
| Has a built in speaker i | ✖ |
| Release date i | 3 years ago12/22/2022 |
| Has usb type c i | ✔ (80 others) |
| Cable length i | 1.22 m |
| Is compatible with android i | ✖ |
| Is compatible with windows i | ✔ (191 others) |
| Is compatible with chrome os i | ✖ |
| Supports a remote smartphone i | ✖ |
| Has a remote control i | ✖ |
| Signal to noise ratio (snr) i | 59dB |
| Highest mic frequency i | 10000 Hz (2 others) |
| Lowest mic frequency i | 100 Hz (3 others) |
| Wide aperture (main camera) i | f/1.8 (12 others) |