| Has a privacy shutter i | ✖ |
| Has an indicator light i | ✖ |
| Has a tripod mount i | ✔ (164 others) |
| Has a video light i | ✔ (26 others) |
| Has a motion sensor i | ✖ |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (24 others) |
| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (21 others) |
| Thickness i | 58 mm (5 others) |
| Video recording (main camera) i | 1080 x 30 fps (89 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✖ |
| Field of view i | 90° (38 others) |
| Has an adjustable field of view i | ✔ (84 others) |
| Can record vertical video i | ✔ (18 others) |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Megapixels (main camera) i | 2 MP (44 others) |
| Has a bsi sensor i | ✔ (11 others) |
| Has branded damage resistant glass i | ✖ |
| Has a cmos sensor i | ✔ (140 others) |
| Has a built in microphone i | ✔ (180 others) |
| Number of microphones i | 2 (99 others) |
| Has a stereo microphone i | ✔ (79 others) |
| Has a built in speaker i | ✖ |
| Release date i | 5 years ago02/02/2020 |
| Has usb type c i | ✔ (80 others) |
| Cable length i | 1.5 m (63 others) |
| Has a detachable cable i | ✖ |
| Is compatible with android i | ✖ |
| Is compatible with windows i | ✔ (191 others) |
| Is compatible with chrome os i | ✖ |
| Has Optical Tracking i | ✔ |