| Has a privacy shutter i | ✔ (126 others) |
| Has a tripod mount i | ✔ (164 others) |
| Has a video light i | ✖ |
| Has a motion sensor i | ✖ |
| Thickness i | 22 mm (3 others) |
| Video recording (main camera) i | 2160 x 30 fps (51 others) |
| Has automatic light correction i | ✖ |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (116 others) |
| Field of view i | 73° (10 others) |
| Has an adjustable field of view i | ✔ (84 others) |
| Can record vertical video i | ✔ (18 others) |
| Has first party support for live streaming i | ✔ (43 others) |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Megapixels (main camera) i | 8 MP (26 others) |
| Has a cmos sensor i | ✔ (140 others) |
| Has a built in microphone i | ✔ (180 others) |
| Number of microphones i | 3 (6 others) |
| Has a built in speaker i | ✖ |
| Release date i | 11 months ago03/01/2025 (1 other) |
| Usb version i | 2 (108 others) |
| Has usb type c i | ✔ (80 others) |
| Cable length i | 1.5 m (63 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (103 others) |
| Is compatible with android i | ✖ |
| Is compatible with windows i | ✔ (191 others) |
| Is compatible with chrome os i | ✖ |
| Supports a remote smartphone i | ✔ (20 others) |
| Has a remote control i | ✖ |
| Highest mic frequency i | 10000 Hz (2 others) |
| Lowest mic frequency i | 100 Hz (3 others) |
| Wide aperture (main camera) i | f/1.8 (12 others) |