| Has a privacy shutter i | ✔ (126 others) |
| Has an indicator light i | ✔ (153 others) |
| Has a tripod mount i | ✔ (164 others) |
| Has a video light i | ✔ (26 others) |
| Has a motion sensor i | ✖ |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (24 others) |
| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (21 others) |
| Thickness i | 83.5 mm (1 other) |
| Video recording (main camera) i | 2448 x 30 fps (1 other) |
| Has automatic light correction i | ✔ (152 others) |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (116 others) |
| Field of view i | 72.9° (1 other) |
| Has an adjustable field of view i | ✖ |
| Can record vertical video i | ✔ (18 others) |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Megapixels (main camera) i | 8 MP (26 others) |
| Has a glass lens i | ✖ |
| Has a cmos sensor i | ✔ (140 others) |
| Has a built in microphone i | ✔ (180 others) |
| Number of microphones i | 1 (55 others) |
| Has a built in speaker i | ✖ |
| Release date i | 2 years ago05/02/2023 (1 other) |
| Usb version i | 2 (108 others) |
| Has usb type c i | ✖ |
| Cable length i | 1.6 m (4 others) |
| Is compatible with android i | ✖ |
| Is compatible with windows i | ✔ (191 others) |
| Supports a remote smartphone i | ✖ |
| Has a remote control i | ✖ |
| Wide aperture (main camera) i | f/2.2 (3 others) |