| Fit i | In-ear (507 others) |
| Ingress protection (ip) rating i | IPX5 (110 others) |
| Water resistance i | Sweat resistant (434 others) |
| Has no wires or cables i | ✖ |
| Are neckband earbuds i | ✔ (104 others) |
| Wingtips included i | ✔ (201 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (674 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (511 others) |
| Driver Unit Size i | 10.4 mm (2 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (573 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (513 others) |
| Battery Life i | 15 hours (9 others) |
| Battery Power i | 200 mAh (6 others) |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has a battery level indicator i | ✔ (669 others) |
| Has fast pairing i | ✖ |
| Has usb type c i | ✔ (603 others) |
| Has ldac i | ✖ |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Number of microphones i | 1 (53 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✖ |
| Has A Radio i | ✔ (1 other) |
| Has an external memory slot i | ✔ (2 others) |