| Size Of Speakers i | 4 x 2.5" (4 others) |
| Number of channels of sound output i | 2 (100 others) |
| Audio output power i | 4 x 9W |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (55 others) |
| Has aac i | ✔ (91 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.0 (4 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (32 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac) (1 other) |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Release date i | 4 years ago04/13/2021 |
| Volume i | 5749.72 cm³ |
| Has voice commands i | ✔ (38 others) |
| Control panel placed on a device i | ✖ |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 99 mm (2 others) |
| Has built in smart tv i | ✖ |
| Has dolby audio i | ✖ |
| Supports dolby vision i | ✖ |
| Supports hdr10 i | ✖ |
| Supports hlg i | ✔ (1 other) |
| Supports hdr10+ i | ✖ |
| Has a customizable remote i | ✖ |
| Has headphone jack on remote i | ✖ |
| Warranty period i | 1 years |