Samsung Z features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 2GB RAM with 16GB storage, 4.8" display, 2600 mAh battery, 8 MP main camera.
8" screen, while is 82g lighter. Against the S25, has 2GB RAM compared to S25's 12GB, and offers 16GB storage compared to 512GB, and has 2,600mAh battery compared to S25's 4,000mAh, and has a more compact 4.8" screen, and is 26g lighter. Compared to the S23 Ultra, the Z has 2GB RAM compared to S23 Ultra's 12GB, while offers 16GB storage compared to 1024GB. The S24 Ultra has 2GB RAM compared to S24 Ultra's 12GB, and the Z Fold 7 has 2GB RAM compared to Z Fold 7's 16GB.
| Weight i | 136 g (4 others) |
| Thickness i | 8.5 mm (74 others) |
| Width i | 69.8 mm (4 others) |
| Height i | 138.2 mm |
| Volume i | 81.99 cm³ |
| Display Type i | OLED/AMOLED (856 others) |
| Screen Size i | 4.8" (3 others) |
| Resolution i | 720 x 1280 px (58 others) |
| Internal Storage i | 16GB (88 others) |
| RAM i | 2GB (111 others) |
| CPU Speed i | 4 x 2.3 GHz (16 others) |
| Megapixels (main camera) i | 8 MP (53 others) |
| Megapixels (front camera) i | 2.1MP (13 others) |
| Number of flash leds i | 1 (621 others) |
| Battery Power i | 2600 mAh (21 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (153 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (171 others) |
| Sim cards i | 1 SIM (243 others) |
| Bluetooth Version i | 4 (138 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (780 others) |