| Volume i | 463.63 cm³ |
| Weight i | 104.4 g |
| Release date i | 3 months ago10/24/2025 |
| Height i | 41 mm (1 other) |
| Thickness i | 102.8 mm |
| Width i | 110 mm |
| Maximum Flight Time i | 8.5 min |
| Maximum Flight Distance i | 3 km (3 others) |
| Maximum Flight Speed i | 10 m/s |
| Obstacle Detection i | ✔ (47 others) |
| Intelligent Flight Modes i | ✔ (91 others) |
| Return to home (rth) i | ✔ (99 others) |