| Is weather sealed (splashproof) i | ✖ |
| Volume i | 760.55 cm³ |
| Weight i | 238 g |
| Release date i | 1 year ago09/02/2024 |
| Height i | 87 mm |
| Thickness i | 62 mm |
| Width i | 141 mm |
| Maximum Flight Time i | 70 min |
| Maximum Flight Distance i | 3 km (3 others) |
| Obstacle Detection i | ✖ |
| Intelligent Flight Modes i | ✔ (91 others) |
| Return to home (rth) i | ✔ (99 others) |
| Megapixels (main camera) i | 8.2 MP |
| Shoots raw i | ✖ |
| Video recording (main camera) i | 2160 x 30 fps (39 others) |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Has a removable battery i | ✔ (112 others) |