Xiaomi Mi TV 4X 65" features 65" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
Against the TV S Mini LED 75", has a more compact 65" screen. Compared to the Mi TV Lux Transparent Edition 55", the Mi TV 4X 65" features a larger 65" display versus 55". The Mi TV P1 50" features a larger 65" display versus 50".
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | IPS, LCD (9 others) |
| Screen Size i | 65" (80 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 67.78 ppi (12 others) |
| Display colors i | 1074 million (96 others) |
| Bit depth i | 10-bit (591 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.0 (184 others) |
| HDMI Ports i | 3 (253 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (263 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (192 others) |
| USB Ports i | 3 (213 others) |
| Width i | 1.45 m (119 others) |
| Weight i | 18.2 kg (2 others) |
| Thickness i | 179 mm |
| Height i | 840.1 mm (4 others) |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Supports ethernet i | ✔ (56 others) |
| Gpu name i | Mali-G57 |
| CPU Speed i | 4 x 2.1 GHz (ARM Cortex-A55) |
| Semiconductor size i | 16 nm (ARM Cortex-A55) |
| Supports 64 bit i | ✔ |
| Has trustzone i | ✔ |
| Usb version i | 2 (17 others) |