Vizio V4K75M-0804 75" features 74.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | LED-backlit, LCD (283 others) |
| Screen Size i | 74.5" (81 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 60 ppi |
| Display colors i | 1070 million (492 others) |
| Bit depth i | 10-bit (591 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (479 others) |
| HDMI Ports i | 3 (253 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) (50 others) |
| Bluetooth Version i | 5.2 (122 others) |
| USB Ports i | 1 (116 others) |
| Rj45 ports i | 0 (21 others) |
| Supports dolby digital i | ✖ |
| Audio output power i | 2 x 10W (300 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has srs theatersound hd i | ✖ |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 1.67 m (77 others) |
| Weight i | 25.9 kg |
| Thickness i | 75.7 mm |
| Height i | 955 mm (5 others) |
| Volume i | 120643.39 cm³ |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Has a front camera i | ✖ |