Samsung JU670D 65" features 64.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
5" screen, while is 31g lighter. Against the QN85QN800DF 85", has a more compact 64.5" screen, and is 31g lighter. Compared to the QN98QN990CF 98", the JU670D 65" has a more compact 64.5" screen, while is 60g lighter. The Class QN85QN850C 85" has a more compact 64.5" screen, and the QE75QN700C 75" has a more compact 64.5" screen.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | LED-backlit, LCD (283 others) |
| Screen Size i | 64.5" (98 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.0 (184 others) |
| HDMI Ports i | 4 (494 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (263 others) |
| USB Ports i | 3 (213 others) |
| Is dlna certified i | ✔ (219 others) |
| Has dts surround i | ✔ (163 others) |
| Audio output power i | 2 x 10W (300 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 1.46 m (29 others) |
| Weight i | 26.31 kg |
| Thickness i | 348 mm (1 other) |
| Height i | 843.3 mm (2 others) |
| Has A Curved Display i | ✔ (23 others) |
| Hdmi ports (side) i | 0 (60 others) |
| Usb ports (side) i | 0 (61 others) |