LG 65NANO81ANA 65" features 64.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | IPS, LCD, LED-backlit (57 others) |
| Screen Size i | 64.5" (98 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 68 ppi (131 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| HDMI Ports i | 4 (494 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (263 others) |
| USB Ports i | 2 (439 others) |
| Is dlna certified i | ✖ |
| Audio output power i | 2 x 10W (300 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 1.45 m (119 others) |
| Weight i | 25.81 kg |
| Thickness i | 63.5 mm (6 others) |
| Height i | 840.7 mm (4 others) |
| Has a front camera i | ✖ |
| Displays 3d with glasses i | ✖ |
| Has A Curved Display i | ✖ |
| Hdmi ports (side) i | 2 (45 others) |
| Usb ports (side) i | 1 (69 others) |
| Has A Radio i | ✖ |
| Has a touch screen i | ✖ |
| Has nfc i | ✖ |