Haier M65UG 65" features 65" display, 300 nits brightness.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | LED-backlit, LCD (283 others) |
| Screen Size i | 65" (80 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 68 ppi (131 others) |
| Brightness (typical) i | 300 nits (12 others) |
| Contrast ratio i | 6000:1 (33 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (479 others) |
| HDMI Ports i | 4 (494 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| USB Ports i | 2 (439 others) |
| Rj45 ports i | 1 (525 others) |
| Audio output power i | 2 x 12W (38 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has srs theatersound hd i | ✖ |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 1.45 m (119 others) |
| Weight i | 17.4 kg (2 others) |
| Thickness i | 84.3 mm (2 others) |
| Height i | 839 mm (10 others) |
| Volume i | 102236.89 cm³ (2 others) |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Has a front camera i | ✖ |