Asus ZenWatch 3 (WI503Q) features 1.39" display, 341 mAh battery.
39" screen.
| Screen Size i | 1.39" (34 others) |
| Display Type i | LCD (105 others) |
| Water resistance i | Waterproof (292 others) |
| Waterproof depth rating i | 1 m (9 others) |
| Pixel Density i | 287 ppi (2 others) |
| Resolution i | 400 x 400 px (10 others) |
| Has A Heart Rate Monitor i | ✔ (378 others) |
| Has an accelerometer i | ✔ (406 others) |
| Has a compass i | ✔ (284 others) |
| Tracks Distance i | ✔ (386 others) |
| Tracks Steps Taken i | ✔ (414 others) |
| Is compatible with android i | ✔ (390 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (55 others) |
| Has nfc i | ✖ |
| Battery Power i | 341 mAh |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (404 others) |
| Counts How Many Calories You've Burned i | ✔ (396 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (400 others) |