| Volume i | 4592.51 cm³ |
| Drivers count i | 3 (42 others) |
| Driver Unit Size i | 85 mm (1 other) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Has a subwoofer i | ✔ (215 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 50 Hz (46 others) |
| Number of microphones i | 7 |
| Bluetooth Version i | 4.1 (21 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |