| Volume i | 23650 cm³ (1 other) |
| Drivers count i | 8 (4 others) |
| Driver Unit Size i | 100 mm (3 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (63 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (48 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (362 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 42 Hz |
| Has A Passive Radiator i | ✔ (328 others) |
| Bluetooth Version i | 4 (64 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |