| Volume i | 18671.17 cm³ |
| Drivers count i | 2 (302 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (63 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Has a subwoofer i | ✔ (215 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 28 Hz (1 other) |
| Audio output power i | 1 x 100W |
| Bluetooth Version i | 4 (64 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |