| Volume i | 3988.6 cm³ |
| Driver Unit Size i | 50 mm (22 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (81 others) |
| Audio output power i | 2 x 2W (5 others) |
| Number of microphones i | 1 (278 others) |
| Operating power consumption i | 6W (1 other) |
| Bluetooth Version i | 3 (36 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✔ (117 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |