| Volume i | 149.04 cm³ |
| Drivers count i | 1 (120 others) |
| Driver Unit Size i | 50 mm (22 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Water resistance i | Water resistant (271 others) |
| Has a subwoofer i | ✔ (215 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 140 Hz |
| Audio output power i | 1 x 5W (25 others) |
| Has A Passive Radiator i | ✔ (328 others) |
| Battery Power i | 2200 mAh (26 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (537 others) |
| Has wireless charging i | ✔ (104 others) |
| Bluetooth Version i | 4 (64 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |