| Volume i | 8352 cm³ |
| Drivers count i | 3 (42 others) |
| Driver Unit Size i | 76.2 mm (10 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Water resistance i | Water resistant (271 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 50 Hz (46 others) |
| Audio output power i | 2 x 10W (38 others) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Charge time i | 3 hours (90 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (448 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (537 others) |
| Operating power consumption i | 42W |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |