| Volume i | 1500.4 cm³ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (81 others) |
| Audio output power i | 1 x 2W (1 other) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Battery Power i | 1020 mAh |
| Charge time i | 3 hours (90 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (537 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (65 others) |
| Bluetooth Version i | 2.1 (26 others) |
| Supports bluetooth pairing using nfc i | ✔ (117 others) |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |