| Volume i | 9702 cm³ |
| Drivers count i | 5 (15 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (663 others) |
| Has a subwoofer i | ✔ (215 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (81 others) |
| Audio output power i | 5 x 100W |
| Bluetooth Version i | 4.2 (119 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |