| Volume i | 6360 cm³ |
| Drivers count i | 1 (120 others) |
| Driver Unit Size i | 101.6 mm (8 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (353 others) |
| Lowest frequency i | 50 Hz (46 others) |
| Number of microphones i | 0 (128 others) |
| Bluetooth Version i | 4 (64 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has an aux input i | ✔ (480 others) |